| re1111 a întrebat:

As vrea sa incep sa imi lucrez abdomenul si bratele! Ce exercitii sa fac? (ex. flotari...)

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala.

Pentru abdomen :

- L-sit
- ridicari de picioare
- crunch la aparat
- aplecari la cabluri

Pentru brate :

biceps :
- tractiuni priza supinatie
- flexii cu gantere ( cu rotatie )
- flexii cu bara Z
- flexii tip ciocan

triceps :

- flotari la paralele
- impins cu priza ingusta
- extensii cu bara Z

2 răspunsuri:
| remus99 a răspuns:

Daca faci doar flotari o sa fii ok.
Eu de vreo jumatate de an mi-am propus in fiecare luna sa fac 1500 de flotari, ar veni cam 50 pe zi si de la luna la luna sa cresc cu 100. Acu am ajuns la 2100 pe luna. Daca nu fac azi ca poate nu ma simt asa bine fac maine de 2 ori dimineata si seara si recuperez ziua de azi. Am o chestie care arata ca un kilometraj de masina si dupa ce fac adaug acolo pana ajung la cat am targetul luna asta happy
bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru remus99):

Si nu te ajuta cu nimic, faci doar piept si lucrezi mereu cu aceeasi rezistenta.

+ ca muschii se dezvolta in zilele de pauza.

E bine sa faci repetari PUTINE, cu pauze mari ( zile de pauza ) si greutati MARI, asa faci muschi si forta.

Ce faci tu nu e antrenament... 2100 de flotari / luna = prostie de copii mici si firavi.