| Silyca a întrebat:

Salut,as vrea sa ma apuc de frerunning si parkour. Vreau sa-mi dati cateva sfaturi si antrenament pentru incepatori.

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Buna.

E foarte bine, daca vrei sa faci.
FreeRunning si parkour nu m-ai sunt doar niste sporturi, au devenit chiar moduri de viata.

Pentru tine, ti-as recomanda sa incepi cu scheme simple, scheme de baza.

Mergi incet, cu pasii mici. Intr-o zi chiar vei deveni un profesionist.

FreeRunnning ai putea incerca pe nisip, rumegus, ceva usor, sau chiar intr-o sala.

Iti urez mult succes.

Pentru motivatie :. http://www.youtube.com/watch?v=7tcoLo3xL8U

| Silyca explică (pentru Dariusuu):

Buna,practici cumva una dintre astea? Daca da o sa-ti dau pm.

| Dariusuu a răspuns (pentru Silyca):

Practic de 4 ani.