| SpacEmann a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu cum poti ajunge un fotbalist la o echipa? Adica cum sa joci fotbal foarte bine si sa ajungi la o echipa buna, ce fel de antrenamente sa faci in fiecare zi ...etc. Astept Parerile Voastre!

8 răspunsuri:
| DaRyUsSyK a răspuns:

Salut! in primul rand trebuie sa ai maxima seriozitate si sa muncesti mult pe langa antrenamentele care le faci..in al doilea rand trebuie sa ai pe cineva care sa te coordoneze. Avand 15 ani sa incepi de pe acum e cam greu nah daca joci cat de cat bine ai o sansa.Si eu sunt in aceeasi situatie, as vrea sa merg la liceul sportiv la cluj dar nah parintii nu prea sunt de acord.Mi-au spus'o 3-4 antrenori "tine'te de fotbal si munceste mult si o sa ajungi undeva sus". sper ca ti-am fost de ajutor.Succes!

| AdeTeUraste a răspuns:

In priml rand trebuie sa mergi la antrenamente la un club bun de football daca vad ei ca evoluezi te pot trimite tot mai sus si vei putea ajunge un fotbalist dar depine si de ce varsta ai happy.In al doilea rand daca ai 7-8 ani eu zic sa mai astepti si sa te joci cu prieteni prin parc, prin curtea scolii etc. Sper ca te-am ajutat informatiile le am de la un prieten ff bun paa`. Funda`?

| SpacEmann explică (pentru AdeTeUraste):

Pai deja nu ma mai joc in curte am 15 ani big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| SpacEmann explică:

AlexutzaLe, Deci eu am 15 ani deja nu ma mai joc in curte cu prietenii big grin

| SpacEmann explică:

Sa-ti spun sincer sunt din Moldova ))))

| AdeTeUraste a răspuns (pentru SpacEmann):

Clar, iti trebuie salla` big grin laughing)

| podgorodetchi a răspuns:

Salll sunt si eu intra sa situatie ca si voi am 13 ani si daca vrei sa devii un fotbalist adevarat trebuie la un klub de fotbal din rominia sau din spain munka multa efort si mingea cu tine chiar cind dormi