| Sebastian_Dumitrescu_1998 a întrebat:

Salut as vrea sa stiu daca pot tine dieta si lua creatina, daca afecteaza cu ceva creatina slabirea. Adica as vrea sa scap din tesutul adipos si sa cresc in masa musculara, se poate?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desi grasimea se transforma in grasime sau cum? creatina retine apa in muschi, slabirea se face prin cardio, nu ai ce masa sa pui tu, trebuie sa slabesti apoi mai vorbim de masa musculara care nu inlocuieste grasimea, voi la biologie ce faceti?

| Sebastian_Dumitrescu_1998 explică (pentru RAY):

Hmm, chiar sunt bun la biologie, si din cate stiu daca masa musculara creste ii trebuie mai multa energie, si automat consuma mai multe calorii ce determina pierderea din tesutul adipos...

| RAY a răspuns (pentru Sebastian_Dumitrescu_1998):

Asa e, dar nu se face masa acolo unde e grasime

| BuLaNNNeL a răspuns:

Sa slabesti si sa cresti in masa musculara in acelasi timp nu se poate. Ca sa slabesti trebuie sa fi în deficit caloric, iar ca sa cresti in masa musculara trebuie sa fi în surplus caloric.

| kiri11 a răspuns:

Eu am scapat de tesutul adipos folosind suplimentul green coffee. Am slabit aproximativ 16 kg in mai putin de 3 luni happy