| Mariusis a întrebat:

Salut,as vrea sa stiu in cam cate seturi sa fac toate flotarile pe care le fac, ma refer ca o sa fac cateva sa vad cate pot sa fac intr-un set dar vreau sa stiu in cam cate seturi e mai efectiv putine seturi si multe/multe seturi si putine flotari?
Si daca e posibil inca cateva exerciti pentru a imi face bratele mai rezistente pentru Handstand(statul in maini)
Merci anticipat celor care vor raspundewinking

Răspuns Câştigător
| MadalinMdLn a răspuns:

Incearca sa faci cate trei seturi de cate 12 flotari, intre fiecare set sa faci o pauza de 30 sec.Nu uita sa faci incalzirea, ca altfel risti sa faci ruptura de muschi.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde ce obiective ai.

forta : maxim 4-5 ( poti peste, maresti greutatea )

masa musculara : maxim 8-9 ( la fel, poti peste, maresti greutatea )

peste 10 repetari : rezistenta

Eu prefer flotari la paralele ( unde am tot corpul in aer ) + 30-40 kg legate de mine ( sa nu pot peste 5 repetari ).

Pentru handstand fa intai frog stand, sa ajungi sa poti sta 1 minut lejer in frog stand. Apoi stai in maini la zid, apoi cu 1 singur picior si apoi incet incet si pe celalalt.

| Mariusis explică:

In seara asta am facut in jur de 20 seturi de 10 flotari cu 30sec-1 min pauza
Merci pentru ca m-ati ajutat happy!