| YaonJinji a întrebat:

Salut.
As vrea și eu niște sfaturi pentru o chestie.
Când e sa intru intr-un scandal, bătaie și chestii de genul, ma apuca așa un sentiment ciudat.
Nu pot spune ca e tocmai frica de persoana respectiva.
Îmi e sa nu îl lovesc undeva și doamne ferește sa se întâmple altceva.
Și mi se înmoaie așa picioarele și un sentiment ciudat și ma blochez.
As vrea sa-mi răspundă oamenii care știu cu ce se mănâncă asta și care înțeleg asta
P.S. Nu știu ce categorie sa pun.

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E normal sa simti asta. Cel mai bine este sa eviti bataile, sunt inutile. In caz de esti provocat si nu ai incotro, dai unde apuci. Incearca totusi sa feresti capul (si nu ma refer la față).

| Mt34 a răspuns:

Este nașpa dacă ți se întâmplă așa. Nu poți reacționa, te sfătuiesc să fi mai pașnic

| AnaAna8 a răspuns:

Cel mai bine este sa nu te implici în nimic. Dacă ai un conflict du te la persoanele care pot rezolva asta ( politia ) Nu poți pentru ca la fel cum ai spus și tu, dacă dai undeva doamne ferește și ce știi ce se întâmplă. Ti-E frica și ai ca un fel de fiori în acel moment care cumva nu Îți permit sa te bagi la o bătaie de genul. Cel mai bine sa nu te bagi lasă i pe alții sa zică ce vor tu încearcă sa rezolvi problemele de genul și prin alte moduri.

| florinelu07 a răspuns:

E simplu frate daca vrei sa castigi, te duci direct la el pumn in fata si un croseu si aia e. te sfatuiesc sa nu te complici cu bataia dar acum cum vrei. ti-am dat sfatul meu cum sa termini in mai putin de 5 secunde si sa iesi invingator.