| Gigiones a întrebat:

As vrea si eu sa imi spuneti cum pot sa fac conditie fizica... am timp liber doar in week-end. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Conditie fizica de weekend, inca nu am auzit de asa cevahappy. Si te asigur ca nu exista. Conditia fizica presupune antrenament zilnic, incit organismul sa fie obisnuit cu miscarea, cu efortul intens, efortul sa devina o a doua natura a sa.
Si nu cred ca nu ai timp. Ai timp pentru ce iti faci timp. Daca conditia fizica ar fi un lucru important pentru tine, ti-ai face timp pentru ea zi de zi. Nu trebuie mult, decit o jumatate de ora. Alergare, flotari, genuflexuni, abdomene, tractiuni la bara, nici nu iti inchipui tu cit de mult iti poti imbunatati conditia fizica in doar o jumatate de ora pe zi! Insa totul e sa iti rupi acea jumatate de ora, si mai apoi sa te tii de ea, caci multi incep, dar multi dintre aceia dupa un timp se lasa, ca nu e prea comod sa ai un timp zilnic dedicat exercitiilor fizice. Presupune perseverenta, organizare, determinare.

1 răspuns:
| bumtzbumtz a răspuns:

Fă şi tu mult sport.
În fiecare dimineaţă să faci câte 10-15 abdomene, 10-15 flotări şi 10-15 genoflexiuni.
Într-o săptămână poţi face condiţie fizică+pătrăţele. laughing