| MekKea_Roberto_1995 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu daca proteinele si steroeizeii fac bine pentru corp fac gimnastica acasa de 3 ani si se cunosc oleaca rezultatele dar m-am gandit sa apelez si eu la astea dar as vrea sa stiu daca exista ceva care sa ma ajute dar sa numi faca rau pentru organism? dau funda happy tongue

Răspuns Câştigător
| FitnessTrainer a răspuns:

Steroizi in niciun caz. Afecteaza organismul, si ar trebui luati in cicluri supravegheate de un medic specialist. Suplimentele de proteine n-au nimic daca sunt luate atat cat scrie pe ambalaj. Sunt proteine luate din mancare si concentrate intr-un praf.

| MekKea_Roberto_1995 explică (pentru FitnessTrainer):

Deci nu ma afecteaza cu nimica daca le iau cum trebuie si ma antrenez nu?

| MekKea_Roberto_1995 explică (pentru FitnessTrainer):

Deci nu ma afecteaza cu nimica daca ma antrenez si le iau cum trebuie?

| FitnessTrainer a răspuns (pentru MekKea_Roberto_1995):

Nu te afecteaza cu nimic daca iei atat cat scrie.

11 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Suplimentele ajuta mult pe langa o alimentatie adecvata, dar ca sa cunosti adevarul fac cam 10% din ceea ce face cel mai slab steroid! steroizii pe langa masa musculara creata foarte repede au si cateva efecte negative asupra organismului pe care suplimentele nu le au! uite ca sa iti faci o idee asupra steroizilor https://www.google.ro/......ps?/search asta e adevarul pe o parte fac bine si pe o parte fac rau! daca vrei sa iei stero sa te duci la medic sa iti faca un ciclu! alegerea e a ta!

| KaSS a răspuns:

Salut, nu iti recomand deloc proteine sau steroizi isi spun asta pentru ca practic sport de performanda de 3 ani. La inceput o sa iti placa ca ai sa te umfli, etc. Dar nu o sa ajungi la 30 de ani fara sa te doara ficatii, pancreasul si alte organe. De banii de steroizii si proteine iti recomand sa iti iei legume, fructe si carne, e mult mai sanatos, iar ca sa progresezi mai mult incearca sa iti faci un program alimentar calumea, adica sa mananci la ore fixe.

| MekKea_Roberto_1995 explică (pentru KaSS):

Msss!happy

| Goldenboy97 a răspuns (pentru KaSS):

Cati ficati ai prietene tu in corp? Eu stiu ca exista doar unul in corpul uman.
Fara plural la ficat, ok?
De cand proteinele te umfla? Carnea are contine contine proteine, siguri nu te-ai umflat si tu putin asa. Uite-te in oglinda, zi-mi daca vezi o schimbare la 3 ore dupa ce mananci carne.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KaSS):

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume

Deci tu ii spui "nu recomand deloc proteine", adica sa stea NEMANCAT.

Tu GANDESTI inainte sa dai un raspuns, sau chiar nu te duce capul DELOC?

| KaSS a răspuns (pentru Cosmin86):

El se referea la prafuri, la fel m-am referit si eu. Daca nu stii ce vorbesti mai bine taci din gura, eu fac sport de perfomanda, nu am nevoie de explicatii de la copii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KaSS):

Atunci spune "suplimente cu proteine", invata sa te exprimi.

Faci sport de performanta si spui ca "Dar nu o sa ajungi la 30 de ani fara sa te doara ficatii, pancreasul si alte organe".

Ce sport faci, sah? table?

p.s. : tu faci de 3 ani, eu de 10... asa ca te rog, mai ai mult pana sa-mi ajungi mie la calcaie.

| MekKea_Roberto_1995 explică:

Deci proteinele nu te afecteaza daca le iei cum trebuie?