| KeNNT3D a întrebat:

Astazi m-am apucat si eu de sala si as avea niste intrebari despre alimentatie.
Adica cam ce ar trebui sa mananc in mare parte, ca as vrea sa fac muschi calumea dar instructorul de acolo mi-a zis sa nu iau de acum proteine. Deci trebuie sa mananc in fiecare zi carne, grasimi etc, sau cam ce am prin "frigider"? Si cam cate mese ar trebui sa am pe zi? _

Intrebarea 2: nu are nimic daca alerg pe banda de alergat 20-25min la sala inainte sa fac exerciti si restul nu?

2 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

Daca am manca numai fasole cu carnati si am creste ar fi ceva... De ce crezi ca unii dau peste 2000 de euro pe alimentatie( vorbim de modele de fitness) pe luna. Ca sa cresti calumea trebuie sa mananci calitativ nu cantitativ. Peste,oua,branza,ovaz,iaurturi,carne de pui,vita,migdale, caju, orez, cartofi copti, banane... sunt multe. Incearca sa-ti asiguri 2 g de proteine pe kg de corp( Daca ai 60 kg- 120 g proteine)

- Nu stiu ce sa zic la 2... faci mai putin ca o incalzire, daca vrei sa slabesti, sa te definesti: banda, bicicleta, cardio HIIT.

| alin100 a răspuns:

Mananci 6 mese pe zi bogate in proteine, iar cardio se face la perioada de definire