| Justusee34 a întrebat:

Salut.
Aveam obișnuinta sa beau capucino (nu în fiecare zi dar odată la 3 zile poate).

De când m-am apucat de exerciții, mâncare mai organizata, am renunțat la duciuri, sucuri, etc

Și ma întrebam dacă e bine sau nu sa consum capucino sau măcar cafea.
Cate calorii are și merita?

Eu ma simt mai bine de când am programul asta dar cand ma apuc sa învață parca nu mai am energia aia de învățat.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Energia de învățat nu se obține din cafea.

| RAY a răspuns:

Energie ai din macronutrienti consumati,toti se folosesc ca energie la nevoie,prima ta energie sunt fructele,legumele,mierea adica carbo, pentru chef de invatat este nevoie de vointa,motivatie, recomand macrou,somonu care aduc un plus memoriei,cafeaua este foarte buna dar fara zahar sau cu pic,zaharul determina uitarea,oboseala, bea multa apa, sport, odihna, invata in reprize