| CristyBv a întrebat:

Salut, azi am inceput sa merg la sala, sunt incepator am 16 ani si as vrea si eu sa stiu daca e bine ce fac. In primul rand o zi brate o zi picioare. Iau toate aparatele la rand, adica care sunt de maini / picioare ( cand e zi de maini, de maini cand e de picioare, de picioare ) si caut o greutate la care pot sa ridic, si de exemplu daca pot 15 fac 3 serii de cate 15, asta la fiecare aparat. Dupa ce termin cu maini sau picioare fac exercitiul acela pentru spate, sus jos, 3 serii. Si apoi 3 serii de abdomene + inca 3 serii ridicari cu genunchii la aparul ala special. Spatele si abdomenu m-am gandit sa le fac in fiecare zi, ca sunt putine aparate... Ce ziceti este ok? Daca puteti sa-mi dati sfaturi, site-uri cu asa ceva... Multumesc!

3 răspunsuri:
| Andrey_Bostan_1992 a răspuns:

Daca mergi la sala ai putea sa iti iei un atrenor personal daca iti permiti, parerea mea e ca ar trebui ca in fiecare zi sa lucrezi fiecare grupa de muschi

| CristyBv explică (pentru Andrey_Bostan_1992):

Adevaru este ca in perioada asta nu imi permit. Dar oricum am zis, o zi maini, o zi picioare, si in fiecare zi spate si abdomen. Si eu iau toate aparatele la rand... De asta am intrebat, nu stiu daca e bine, sau cum sa fac.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristyBv):

Evident ca e complet aiurea, fa-ti un program, nu mai lua aparatele la rand

www.culturism.ro -> gasesti destule programe, pana inveti sa-ti faci tu un program personalizat