| miyaS a întrebat:

Salut baieti, am si eu o rugaminte. In vara merg la mare cu mai multi prieteni, dar eu sunt slab, foarte slab, v-as ruga daca se poate sa imi dati si mie niste solutii, sfaturi cu ce sa fac sa mai iau si eu in greutate si eventual si in masa musculara. Am 19 ani, va multumesc pentru atentie si o zi faina.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa-ti selfie-uri cu persoane grase, pe plaja, trimite-le fetelor!
Vei avea o "tragere" de invidiat!winking

| christall a răspuns:

Mergi la sala si fa body building ca sa creasca masa musculara. In plus, e mult mai sanatos decat sa te ingrasi.

| Andersen2k18 a răspuns:

Consuma multe vitamine si proteine. Poti sa faci sala si in parelel inot petru ati mari masa musculara.

| Vinsieu a răspuns:

Stai linistit. Organismul tau e sanatos. De ce sa-l incarci cu muschi si grasime? Vezi ce spun batrinii: gras NU inseamna sanatos; si au dreptate.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Vinsieu):

Muschi nu inseamna grasime happy.

| Vinsieu a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Muschi nu inseamna VOLUM! El se plinge ca e slab.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Vinsieu):

Cresterea in masa musculara= crestere in greutate. Deci pune pe el sau poate ai vazut tu vreunu de 40kg cu 45cm in mana cine stie.

| LawlietL886 a răspuns:

Nu e o problemă. Fiecare om cu fizicul său. Tu nu poți până la vară să te îngrași sau să faci mușchi. Nu prea mai ai timp. Distrează-te și multă baftă! Dacă te duci la mare trupul tău nu are nicio treabă.

| sami004 a răspuns:

Poti sa incepi usor-usor sa faci sala si sa mananci mai ehilibrat.De asemenea un nutritionist te poate ajuta.