| Cosminel1192 a întrebat:

Salut baieti. De 2 ani de zile tot zic ca o sa ma tin de sala. Prima data am inceput cu gandul de a scapa de stratul adipos de pe abdomen, nu prea am reusit(7 luni), dupa care m-am lasat.
Acum 4-5 luni m-am apucat iar si m-am lasat dupa 2 luni. Momentan am probleme cu incheieturile si un genunchi, am facut analize si urmeaza sa ma duc iar la doctorul de familie. Dupa ce rezolv vreau sa ma apuc iar de sala calumea si am nevoie de niste sfaturi.

1.Cum pot scapa de stratul adipos si sa si cresc? ( sa cresc in piept, brate )
2. O lista cu alimentele necesare,program, s.a.m.d.
Si daca mai aveti sfaturi, sunt bine primite.Mersi.

3 răspunsuri:
| TMNT2013 a răspuns:

Alimentatia si programul il poti gasi pe culturism.ro

Daca prioritatea ta este sa scapi de grasime ocupate de asta si apoi de masa musculara. Poti scapa de grasime prin cardio, alergat etc. si print-o alimentatie bun

De exemplu poti merge si la sala si in fiecare saptamana de antrenament faci si tu de cateva ori cardio.Dar nu in aceiasi zi de antrenament in zile diferite.

| Cosminel1192 explică (pentru TMNT2013):

Dar eu nu sunt nici gras, sunt mai slabut cu exceptia abdomenului unde am grasime. big grin
Multumesc de raspuns, o sa fac si cardio.
Mai astept raspunsuri

| TMNT2013 a răspuns (pentru Cosminel1192):

Ai incercat vreodata sa te ingrasi pentru erai prea slab sau ceva de genul? Ptr daca incepi sa mananci mult grasimea nu se va pune prin tot corpul ci se va pune pe abdomen, deci mai bine iti faci o alimentatie buna un antrenament pe cinste si cardio si gata.