| AlbertoMadalin17 a întrebat:

Salut băieți și fete am și eu o întrebare!
Țin la silueta mea și na caut informații.
Mi se apropie ziua și na o sa mănânc cam multicel și o sa consum și alcool (doar in ziua aia).
Exista posibilitatea sa ma îngraș intr-o zi din cauza asta?
Imi fac griji ca fac și sala și m-am chinuit sa fac ce am acum...nu mănânc in ulei și nu mănânc pâine și nu-s eu mare alcoolic doar ca e urat sa chemi invitați și sa nu bei sa te distrezi cu ei..intelegeti voi!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti manca cu masura orice fel de mancare si doar 1 felie foarte subire de tort.
Alcoolul se bea iarasi cu masura, fiindca si acela aduce aport de calorii.
Inca un sfat: nu amesteca alcoolul si nu bea mult, fiindca te imbeti si nu vei mai fii capabil sa te bucuri taman de ziua ta de nastere. Adica, daca ai inceput cu bere, apai bei bere pana la sfarsit, fara sa mai bei si altfel de alcool.
La Multi Ani!