| MariusNWM a întrebat:

Ca sa poti sta in maini conteaza sa ai echilibru, forta sau sa ai o statura mica?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este important când treci un râu nu prea adânc, să poți sta în mâini. Astfel apa îți va ajunge numai până la genunchi.

2 răspunsuri:
| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Echilibrul este totul in viata. Un citat fabulos spune: Cine stapaneste ARMONIA, stapaneste UNIVERSUL. Armonia este fundamental sa fie stapanita prin echilibru. Sper ca ti-am fost totusi cat de cat de folos.

| sadrian46 a răspuns (pentru IonutCG90):

Da, cu complectarea că echilibrul nu este static ci un balans, o mișcare în jurul poziției de centru de aceea se numește balanță = balansă, care este rudă cu balansoarul. Și armonia la fel.