| CristianR a întrebat:

Salut, când ar trebui să consum shake-ul proteic? Înainte sau sau după antrenament?
Scopul meu e să pun kilograme în plus. Iau de 2 zile 200 de mililitri de lapte cu o cupă de Impact Whey Protein este bine?

Răspuns Câştigător
| bornsinner a răspuns:

Nu are mare importanta, sa stii. Este mai mult un mit invechit din bodybuilding sa consumi shake cu proteina in 30 de minute dupa antrenament. Sau fereasta anabolica, cum se mai numeste. A fost demontat.

Cel mai mult conteaza balanta de calorii de la sfarsitul zilei. Vrei sa pui masa si la sfarsitul zilei ai atins surplus caloric? Super.

Timingul sau momentul zilei in care consumi anumiti nutrienti e mai putin important si e o componenta mai fina pentru cei avansati.