| User23434 a întrebat:

Cand schimb vitezele pe spate la bicicleta are anumite pinioane peste care sare. Mi s-a rupt odata lantul si ca sa-l pot nitui am scos vreo 2 zale(am cumparat altul dar inca nu l-am montat), dar nu asta este cauza fiindca patesc asta de cand o am. Este enervant ca respectivele pinioane nu le pot folosi. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

In Bucuresti (cel putin) exista centre de service biciclete
te costa cateva zeci de lei si iti calibreaza bicicleta perfect

daca vrei sa o faci singur, atunci:
https://www.youtube.com/watch?v=SjJfKO_tAo0

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să îți reglezi / aliniezi deraiorul.

| davidd100dd a răspuns:

Păi terminând școala de mecanica pot spune ca problema care ar fi sunt pinioanele.ori sunt putin deformate ori lipsesc dinti din ele...