| M4RK a întrebat:

Care dintre aceste trei suplimente m-ar ajuta sa cresc masa musculara, precizez ca sunt ectomorf si cresc foarte incet in greutate. Care este mai bun?
http://suplimente-culturism.ro/......400gr.html
https://www.myotech.ro/produs/myo-mass-4-kg/
https://www.geniusnutrition.ro/gainer/genius-nutrition-r -bulk-xt-4000g.html

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Sunt praf produsele astea, nu sunt de la branduri cunoscute și asta le face din start îndoielnice. Îți recomand BSN True Mass, Weider mass 4000, Universal Gain fast sau ON Serious Mass. Astea sunt cam cele mai bune de pe piață, mai sunt de asemenea de la Universal gain fast sau Muscletech nitro tech, doar că pe astea 2 nu le-am testat încât să-mi fac o părere, dar lumea spune că sunt bune.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici unu,cresterea masei musculare depinde de genetica,culturism,proteinele animale,vegane, somn, apa, fructe, legume, si asa vei urina ceea ce consumi pe plus

| Cosmin86 a răspuns:

3 firme no-name laughing

| M4RK explică (pentru Cosmin86):

Zi-mi tu un nume de proteine de calitate. E bine? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru M4RK):

"zi-mi", cu cratima.

O firma cunoscuta: ON, Muscletech, Weider, Dymatize.

Spre exemplu eu iti recomand Serious Mass, de la ON.

| Cosmin86 a răspuns (pentru M4RK):

Da. Compara-l cu un gainer romanesc, sa zicem la zahar.

Vezi ca GFX-8 are 30% zahar, asta are 1%. Asa, ca o prima comparatie, apoi poti compara altele, sa vezi de ce e net superior.

| laurentiutirei a răspuns:

Nici una happy cauta la gymbeam mutant mass happy au multe calorii cauta gainer cu calori multe