| ZbarMario a întrebat:

Salut! Care este cel mai bun antrenament pentru masa musculară?

2 răspunsuri:
| alexxukk a răspuns:

Alegi exercitii cat mai valoroase (compuse – ce stimuleaza intens multi muschi deodata)
Lucrezi grupe musculare antagoniste (opuse) in superserii (o serie din un exercitiu, o serie din celalalt si tot asa mai departe)
Executi cate 10 serii per exercitiu de baza
Incerci sa faci 10 reptari la fiecare serie (fara a modifica greutatile)
Cresti greutatea doar cand ajungi sa faci 10 repetari in toate cele 10 serii
Ziua 1 (ex: Luni)
Exercitii pentru Piept
Exercitii pentru Spate

Ziua 2 (ex: Miercuri)
Exercitii pentru Picioare
Exercitii pentru Abdomen

Ziua 3 (ex: Vineri)
Exercitii pentru Brate
Exercitii pentru Umeri

| DariusRose17 a răspuns:

Alergatul în aer liber laughing sănătate și numai bine!