| dragosvalentin69 a întrebat:

Care program de antrenament este mai bun? O data pe saptamana, sau de 2 ori/3 saptamana? Muschi fac acasa fara greutati.

O data pe saptamana:
Luni: piept + triceps - flotari de toate felurile ( normale, priza larga, in pumni, degete, la banca, intr-o mana...) -serii de cate 10-15 repetari.
Miercuri: picioare + abdomen - abdomene si genoflexiuni.
Vineri: spate + biceps + umar (+trapez) - tractiuni la bara de toate felurile.

SAU:

De 3ori/2 saptamana:

Sapt 1:
Luni: piept+biceps.
Marti: abdomen+picioare.
Miercuri: spate+biceps+umar (+trapez).

Vineri, sambata, duminica - idem: luni, marti, miercuri.

Iar saptamana 2:

Miercuri, joi, vineri.- apoi din nou saptamana 1...

Ma antrenez cam 1 ora/zi.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SerbanSnake a răspuns:

Apucate de sala deoarece ai posbiliatea sa lucrezi fiecare grupa, si ti-as recomanda un program cu 1 singura grupa pe zi lucrata intens,de ex luni piept,marti brate, apoi spate, picioare, umeri cu abdomen, lucrand o grupa pe zi intens corpul are destul timp sa se refaca, bafta.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

De ce nu incerci sa mergi la o sala de forta? cati ani ai?
daca vrei sa fii doar in forma este ok orice program ai face.
dar pentru a pune masa musculara consistenta iti trebuie sa incluzi grutati si alimentatie serioasa