| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Salut, cat costa un antrenor personal / cineva care sa te ajute la sala?

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca intrebi cat costa inseamna ca nu ai atat de multi bani incat sa-i arunci pe fereastra pentru mofturi. Daca nu stii, nu te poti documenta si tu pe net cu privire la felul in care trebuie sa lucrezi si cam ce program ar trebui sa urmezi? Te mai imprietenesti cu baietii prin sala, din vorba in vorba mai afli una, alta. Chiar trebuie sa-i dai bani unuia ca sa se tina dupa tine prin sala? Sunt unii cu multi bani, care angajeaza antrenori personali ca sa-si afiseze cumva statutul, sa vada lumea prin sala ca ei "au cu ce", dar din punct de vedere strict sportiv, mie mi se pare o tampenie.

| Morbid a răspuns (pentru wildthing):

Salvezi o grămadă de timp, una e sa faci cu antrenor care are sau cel puțin ar trebui sa aiba experiența, te duce imediat la rez dorite.
In schimb exact se poate și așa, dar până găsești tu, sa vezi ce funcționează pentru tine ia timp.
Îți trebuie la minim 5-10 ani de sala să știi cu ce se mănâncă.

| Alexuţ02 a răspuns:

Asa este, ca-n raspunsul de dinaintea mea, daca vrei antrenor personal si nu-l preferi pe baiatul de la sala care mai da sfaturi iti poti "angaja" unul, depinde strict de fiecare in parte cat cere, unii cer 50 lei pe sedinta spre exemplu

| 1234568807 a răspuns:

Nu cred ca costa nimic, daca iti faci abonament la sala, antrenorul de acolo te ajuta

| Simpatic a răspuns (pentru 1234568807):

Antrenor personal inseamna altceva si anume un antrenor care sa se ocupe numai de tine.
Cei de la sala iti arata asa superficial ceva si cam atat.
Diferenta dintre un antrenor personal si unul de la sala care e pe toata sala e precum profesorul care preda la scoala 1 ora si nu intelegi nimic si profesorul cu care faci meditatie...deci este o diferenta.

| Saiko93 a răspuns (pentru 1234568807):

Asa ar fi firesc.

| Morbid a răspuns:

Costa ceva, numai că trebuie să faci distincție de un antrenor bun și unul prost.
Ăla prost - are istoric de accidentări, dureri care nu știe să scape de ele.
Nu știe bazele sportive -valsava și altele. Minima execuție și forța la exercițiile de baza.
Sunt foarte multi puși pe spege, adică dau informații luate de pe net cu 50 de lei ei le. Vând. Cu. 500

| Psihiatrie a răspuns:

Https://www.facebook.com/burcus.ionut

cel mai bun din Bucuresti, fac cu el si omul e bun.
ii dau 590 lei, 12 sedinte si sala nelimitata, are studii si stie ce vorbeste.