| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Caut exercitii de biceps si triceps, doar cu gantere si bara dreapta/z

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si pana gasesti stai si te uiti la ele? Fa exercitii cu ele, ca trebuie sa te duca mintea.

| Apokales a răspuns:

Skull Crushers, presa franceza cu gantera pentru triceps. Pentru biceps poti incerca flexii hammer, flexii alternative, flexii concentrate.
Exercitiile in care te concentrezi mai mult pe umeri sau piept intra si triceps pentru ca impinge. Orice exercitiu in care trebuie sa impingi intra tricepsul, exercitiile in care trebuie sa tragi intra bicepsul. Spre exemplu daca faci ramat cu ganterele pentru spate, acolo intra bicepsul pentru ca tragi. Unii fac doar exercitii pentru muschii mari pentru ca intra si cei mici obligatoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o ganteră și un biceps. Fă ce simți. Treaba asta vine de la natură.