| Rauuul a întrebat:

Ce alimente imi recomandati sa mananc care contin multe proteine?

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Buna Raul!

Mancaruri cu proteine, cam astea care sunt mentionate mai jos ( lactatele, carnea, fructele, legumele fierte, lichide )
Cele mai sanatoase sunt acelea de la taranii din piata, nu din hipermarketuri! Succeshappy

7 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Uita-te la Bear Grills. Aratarile alea sunt pline de proteine!

| bossu1175 a răspuns:

Multe fructe, ciorbe, supe si legume si putina carne... fundita?

| Cosmin86 a răspuns (pentru bossu1175):

Fructe, ciorbe, supe si legume au 0. 0001 % proteine, adica NESEMNIFICATIV. Esti complet pe langa

| Cosmin86 a răspuns:

Depinde si de calitatea proteinelor.
Cele mai bune sunt cele de origine animala : carne, lapte, branza, oua
Mai slabe, cele de origine vegetala : soia, fasole, etc.
Deci, eu iti recomand : piept de pui, piept de curcan, peste, muschi de vita, oua de gaina, oua de prepelita, branza, lapte ( de tara daca poti gasi ).

| MasterYoda a răspuns:

Laptele de bivol, ouale de papagal si carnurile: ceafa de pui, genunchi de peste, urechi de curcan...

| Bizantino a răspuns:

Ciuperci, fasole, soia, oua :d si carne

| anushka779 a răspuns:

Carne multa, peste, oua,, legume