| VasileStefan a întrebat:

Salut ce categorii de muschi ar trebuie sa imi dezvolt pentru a inota cant mai bine?

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Cel mai important muschi este Bicepsul, nu ai observat ca atunci cand inot o tura de piscina ca te doare bicepsul?

3 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Tricepsul,bicepsul si muschii de la picioare.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Pornind de la principiul ca inotul lucreaza toate grupele musculare, ar trebui sa te gandesti pertotal, eu ti-as recomanda sa faci un program de rezistenta, adica 15 repetari per serie si pauza scurte intre ele si exercitii, si sa incerci nivele ridicate la biciclete eliptice in care sa mentii o anumita viteza o perioada lunga de timp

| smoji a răspuns:

Deltoid, trapez, pectorali superiori, femuralu si bicepsu femural. In pricipiu inotul lucreaza toti muschii corpului.