| Korg99 a întrebat:

Ce efecte secundare are creatina? Se merita sa consumi creatina? Daca da,de ce? Daca nu, de ce?

Multumesc!

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Creatina nu are efecte secundare. Este unul dintre cele mai studiate suplimente. Daca merita, asta depinde de obiectivele tale si de sportul pe care il practici, dar indiferent de asta rau nu are cum sa iti fac. Nu as recomanda-o in schimb persoanelor care incearca sa slabeasca.

| Trynda a răspuns:

Lasa prostiile, man.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Trynda):

Creatina e cel mai bun supliment, nu e prostie.

| Korg99 explică (pentru Cosmin86):

Cosmin,am vazut ca stii foarte multe in legatura cu sportul, suplimentele, etc...tu ce parere ai?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Korg99):

Cat timp iei doza recomandata, totul e ok.

| Korg99 explică (pentru Cosmin86):

Si daca fac sala 6 luni, iar apoi nu mai ma duc la sala si nu mai consum creatina? Cam ce are avea? (scuze de intrebari, dar vreau sa stiu la ce ma astept)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Korg99):

Sala se face ani de zile. De ce sa renunti dupa 6 luni?

Se intampla FIX ACELASI LUCRU care se intampla si fara creatina: muschii incep sa scada ( lent, rapid, depinde de alimentatie ).

Nu exista "muschi permanenti", asta e o aberatie de copii mici, exista doar muschi intretinuti prin antrenamente si alimentatie.

https://docs.google.com/......bI/preview

Uite un articol care explica bine.