| Robertmihai133 a întrebat:

Ce exercitii imi recomandați pentru întărirea oaselor pumnilor și viteza pumnului? Am 15 ani... funda

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sa te duci la un club de lupte, inveti acolo tot ce-ti trebuie.

Primul lucru pentru imbunatatirea vitezei e tehnica si asta se invata in cel putin 1 an la un club cu antrenor.

| AnastasiaK a răspuns:

1) Dat in sac + flotari in pumni

2) Box cu umbra cu gantere de 1kg + flotari explozive

Dar sigur ai inclus in antrenament tot ce e necesar pentru dezvoltare in sportul pe care il faci (ca banuiesc ca faci un sport de contact... daca nu, degeaba te chinui ca lupta nu se invata acasa sau pe TPU).

| MaryMaria333 a răspuns:

Sa iti intaresti oasele nu ai cum, nu ti le poti modifica tu. Tot ce poti sa faci este antrenamentul si alimentatia sanatoasa.

| morfeo a răspuns:

Intareste-ti barbia mai bine... ca nu se stielaughing

| popa07ady a răspuns:

Mate-fizica!

| Elena_Maria_1993 a răspuns:

Dacă ții pixul în mana, ai cu siguranță rezultate.