| EusebiuG a întrebat:

Ce parere aveti de suplimentul Whey gold standard? As putea sa il iau si eu care sunt ectomorf?

Răspuns Câştigător
| DAnc3 a răspuns:

Si eu sunt ectomorf si whey-ul nu prea ajuta dar ce ajuta (si ce am luat eu) sunt gainerele.Gainerele sunt suplimente special facut pentru a lua masiv in masa.Iti recomand http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/

| EusebiuG explică (pentru DAnc3):

Mersi am facut sala (4 luni) si am luat si gainere, stiu ce sunt dar am vazut niste clipuri pe youtube in care se vorbea de gainere ca nu ar fi bune si ca ar avea mult zahar. Iar tipul acela recomanda Whey.

| DAnc3 a răspuns (pentru EusebiuG):

Serious Mass n-are zahar delocwinking. Zahar au prostiile de la Pronutrition si alte companii de slaba calitate.Ala ce recomanda whey stai linistit ca a mai luat carbo, creatina, carbohidrati (care se regasesc toate intr-un gainer) nu poti sa pui masa doar cu whey si pe langa ca esti ectomorf ingreuneaza mai tare situatia.

| EusebiuG explică (pentru DAnc3):

Mersi! Lasa-mi fb daca vrei sa te mai intreb cateva chestii.

5 răspunsuri:
| Here4u a răspuns:

Da, poti!

| EusebiuG explică (pentru Here4u):

Ma ajuta sa cresc in masa musculara? Si alimentatia mea de acasa conteaza foarte mult, dar ma intereseaza sa imi suplimentez proteinele, poate nu am mereu o alimentatie echilibrata.