| SUDSteaua1947 a întrebat:

Ce parerea aveti de grasi la sala? am 16 ani si 80kg si as vrea sa slabesc si sa fac muschi.fac box dar ma gandeam sa merg si la sala.credeti ca e ok sa merg la sala cat timp sunt gras? pot slabi la sala?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"credeti ca e ok sa merg la sala cat timp sunt gras?"

din pacate ratati vor fi mereu care au de comentat dar tu nu te duci acolo pentru gura altuia ci pentru sanatatea ta. nu trebuie sa te doara de ce crede altul

| Voro a răspuns:

La sala nu slabesti, ci scapi de grasimi si depui masa, forta.

| HikariAi a răspuns:

Ce fel de box faci tu ma? Si eu am facut box cand eram mic si aveam sala acolo si eram pus sa fac si diferite antrenamente acas... Dai banii degeaba la box ..no offence. Si daca tu nu slabesti la box cum ai vrea sa slabesti la sala? E ciudat ceea ce spui tu. Sigur faci box sau doar dai din "gura" pe aici?

| SUDSteaua1947 explică (pentru HikariAi):

Chiar fac box.in perioada asta se renoveaza complexul sportiv.Lia Manoliu, ca sa fie mai clar.si de asta voiam sa ma duc in perioada asta la sala ca nu am ce face.eu voiam sa ma duc la box pentru bataie, tehnica si chiar sa slabesc, si la sala ca sa prind "fibra".ca noi dam la sac, la perne, facem flotari etc. dar greutati nu avem sa prindem forta.

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Nu au nicio legatura kilogramele. Oricine se duce la sala, se duce pentru a slabi, pentru asi intari musculatura sau pentru asi tonifia corpul.Acolo fiecare isi vede de treaba lui..nu se uita nimeni sa te analizeze pe tine din cap pana in picioare cum arati si asa mai departe. Oricine se duce la sala e normal ca vrea o schimbare la corpul sau deci nimeni care se duce acolo nu are un corp perfect.Intr-adevar se pot ivi si cazuri in care mai sunt si nesimtiti dar nu trebuie sa-i bagi in seama. Ignoranta este cea mai grea pedeapsa pentru ca daca ei vad ca tu ii ignori, ei observa ca vorbesc singuri pentru ca tie nu-ti pasa de parerea lor.

| SUDSteaua1947 explică:

Stati putin.nu v-am intrebat ce parere credeti ca ar avea altii cand m-ar vedea acolo. voiam sa stiu daca e ok sa fac sala, adica antrenamente cu greutati, cat timp sunt gras, adica cat timp am grasime multa.sau trebuie intai sa slabesc si pe urma sa ma gandesc la muschi.asta ziceam.

| c0ntsimplu a răspuns:

In asteptare

Buna TPU! Eu port lentile de contact de 6 luni cu dioptrii - 2, simple. As dori sa fac o schimbare in ceea ce priveste culoarea ochilor, dar nu stiu daca e de bine. Vreau sa imi iau lentile cu dioptrii? (mai mult)