| Alverto a întrebat:

Salut, ce sporturi recomandați de genul box? Vreau sa învăț să dau bine cu pumnul și nu că sunt un tip agresiv, dar când chiar trenbuie.

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai de ce nu chiar box?

| Apokales a răspuns (pentru Cosmin86):

Ca nu-i eficient in bataia de strada.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Apokales):

Atunci incearca karate traditional, e cel mai bun pentru bataia de strada, ca e nesportiv.

DAR in bataia de strada nici 20 de ani de antrenamente nu-ti garanteaza "castigul". Daca ala scoate un pistol? Sau are un cutit pe maneca si cand ii faci tu o priza de MMA iti infige cutitul in burta, ca nu e niciun arbitru sa-l dea jos de pe tine.

De-asta cel mai bine e sa-ti iei un permis de port armawinking

| Apokales a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai dreptate. La faza cu boxul m-am gandit ca nu-i atat de util pentru ca nu iti folosesti tot dotajul, cum ar fi picioarele.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu am pistol, dar l-am luat strict pentru poligon si, sinceră sa fiu, la câte restrictii sunt, prefer să nu îl iau cu mine în rest. Probabil nu-s eu normală, dar știind ce m-ar aștepta după o tragere din care rezultă victime umane, chit că e legitimă apărare, prefer "riscul" de a mă apăra fără pistol. Anyway, din fericire, nu a fost nevoie niciodată să iau decizia asta happy

| Alverto explică (pentru Cosmin86):

Off, niciodată nu am înțeles oamenii care poarta cuțite și arme la ei (de parcă sunt mari mafioți) întotdeauna mi-am zis: "doar femeile au cuțit în buzunar" dacă ești bărbat trebuie sa dai cu pumnul, daca vii la mine cu un pistol sau un briceag eu te vad din prima ca pe o femeie

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alverto):

Eu vorbesc de lumea reala, nu e o lume "ideala" unde oamenii traiesc dupa anumite "reguli". Crezi ca un tigan sau un drogat cu 5-10 ani de puscarie la activ, tine cont ca il vezi tu ca o femeie? Ala da cu cutitul instant.

| Sn4k3 a răspuns:

Oare? Kickbox, MMA, Muay Thai, Jiu Jitsu, Jiu Jitsu Brazilian.

| Alverto explică (pentru Sn4k3):

Da, și ceva pentru mărirea bicepsului?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Alverto):

Antrenament cu greutati si o dieta buna.

| Alverto explică (pentru Sn4k3):

Da ai dreptate

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Ashihara Karate.

| anonim292929 a răspuns:

Karatele, (cel putin stilul shotokan pe care eu il practic) este un sport despre disciplina, nu te invata sa fi agresiv, te invata autoapararea si contratacul, cum sa fi vigilent daca cineva vrea sa te atace. Dar acum cu carantina nu stiu ce ai putea practica...