| viata0delash a întrebat:

Salut, ce suplimente alimentare mi-ati recomanda? Am aproape 20 de ani, 180cm, 58 kg. ce produs, si daca mi-ati spune unde sa gasesc in Iasi ar fi si mai bine. vreau masa, macar 65kg, merg la sala, mananc ca un student big grin

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand suplimente alimentare, ci hrana sanatoasa si sport, care sunt cele mai indicate.

| viata0delash explică (pentru Violleta2022):

Care hrana sanatoasa la camin. da cel mai important de unde mancare destula?

| Uxellodunon a răspuns (pentru Violleta2022):

Capsulele de turmeric pe care le recomandai nu se pun ca suplimente?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Uxellodunon):

Da, turmericul este o radacina cu propietati antiinflamatoare, excelenta sa ajute la articulatii dureroase.
Dar nu-i cazul la tine, sa recomand suplimente alimentare pentru inflamatii, ala era bolnav de aceea i-am scris ce sa ia, ca sa-i dispara inflamatia.
Iar pentru ingrasat, nu ajuta nimic fara hrana necesara, pe care trebuie sa o inghiti.Trebuie doar sa maresti cantitatea de calorii pe zi, sa manaci mai mult!

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa fii in surplus de calorii daca vrei sa te ingrasi, degeaba iei suplimente si faci sala daca n-ai ce manca sau nu mananci destule proteine in cazul in care vrei sa faci si muschi.