| anonim_4396 a întrebat:

Cine e cel mai bun atacant/mijlocas ofensiv din lume?
Cine e cel mai bun fundas din lume?
Care e cel mai bun portar din lume? (Contemporani)
Dar cel mai bun fotbalist din toate timpurile?

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

Cel mai bun atacant ...Messi la ora actuala
Cel mai bun Fundas (central), e S.Ramos,fara dar sau poate
Cel mai bun portar in opinia mea e Courtois (contemporan),eu l-as prefera oricand in locul lui Neuer (care se spune ca e peste el)
Cel mai bun fotbalist din toate timpurile?
N-ai cum sa zici asa ceva,deoarece sunt multe posturi,prin "fotbalist",te referi la toate rolurile portar etc...N-ai cum sa zici,mai ales ca de-a lungul timpurilor au fost multi jucatori imensi,dar aici toti o sa raspunda Maradona, Messi, Pele, Zidane sau mai stiu eu cine, n-ai cum sa zici chestia asta...

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poate sunt putin subiectiv, dar dupa parerea mea:
Cel mai bun atacant: CR7.
Cel mai bun fundas: John Terry.
Cel mai bun portar: Petr Cech.
Cel mai bun fotbalist din toate timpurile: Pele.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Le luam de la ora actuala:

-Atacant, Messi (la aceasta ora, apropo, sunt fan CR7)

-Mijlocas, a fost Xavi, dar acum e Iniesta, dar merge si un Modric (parerea mea)

-Portar, actual, e clar, Neuer, ce sa mai zici, ala e paianjen, insa inainte de Neuer era Oliver Kahn, tot neamt era, dar nu era ca Neuer!

-Fundas, Terry dar si Alaba

Acum, pe cei din trecut:

-Atacant, Pele (asa iti raspund si la intrebarea,, Care a fost cel mai bun fotbalist din istorie", a fost senzational cand juca, uita-te putin pe YouTube, nu se compara cu cei de azi!

-Mijlocas, habar n-am

-Fundas, tot habar n-am

-Portar, Oliver Kahn

Bafta

| Man_Eduard_1996 a răspuns:

Cel mai bun atacant din lume eu zic ca e Messi.Mie cel mai mult îmi place Ibrahimovic și Suarez.
Cel mai bun fundaș din lume....Gerard Pique
Cel mai bun portar eu zic ca e Ter Stegen
Cel mai bun fotbalist din toate timpurile zic eu ca e Ronaldinho.