| Doku2002 a întrebat:

Salut.
Cine îmi poate face un plan alimentar pentru deficit caloric? Mi-am calculat singur caloriile, 1650kcal. Câtă proteina sa iau pe kg? Cineva care cunoaște să mă ajute cu un plan? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Ivanov27 a răspuns:

Dimineata :
Omleta / scrambled eggs - 1 ou intreg si 3 albusuri si un iaurt grecest Olympus
aprox 400 calorii
Pranz :
Piept de pui - 200g, orez - 100g, orice slata
aprox : 400 calorii
Cina : Orice peste - 200g, orice legume
max : 400 calorii
si iti mai raman inca 450 calorii pentru gustarii :
- Doua shake-uri cu proteine intre mese/ batoane proteice/fructe.
Problema cu cate proteina sau iei pe kg depinde de la om la om, unii necesita mai mult decat alti. Unii recomanda sa iei 2g/kg, altii trec de 2g.

| Ivanov27 a răspuns (pentru Ivanov27):

O sa ai 170+ grame de proteine daca iei doua shake-uri de whey( 1cupa + jumate in 250 ml de lapte/apa)
Daca nu folosesti whey poti sa-l inlocuiesti cu orice mica gustare care sa contina proteina.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum ai calculat caloriile fara un plan alimentar?