| TwiSt1997 a întrebat:

Salut.Cum ar putea sa mi se vada mai bine abdomenul? Mi se vede cat de cat dar am putina grasime.Fac exercitii de 3 ori pe saptamana la abdomen.Stiu ca daca fac si bicicleta o sa mi se vada mai bine, dar eu nu vrea sa slabesc, ci doar sa mi se vada 6 pack-ul mai bine(din contra, chiar vreau sa ma ingras).Si inca ceva.Acum am 32.5 in brat, credeti ca pana prin mai-iunie pot face 34-35? Care-s cele mai bune exercitii biceps pentru MASA? Funda! Nu raspundeti daca nu va pricepeti.Merci.

4 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Ca sa poti sa ai muschii vizibili fara grasime ar trebui in primul rand sa ai o viata activa si lipsita de stres, activa insemnand sa faci miscare mai in fiecare moment....nu sa stai la calculator si sa fac doar sport seara la sala, daca ai o munca sedentara sau esti sedentar, incearca sa faci macar la fiecare jumatate de ora niste exercitii si intinderi si ceva sarituri timp de 5-10 minute...si ai sa vezi atunci grasimea cum se diminueaza si o sa poti sa faci si sala pentru muschii la abdomen, dar eu sincer nu ma gandesc la sala pentru abdomen ci niste excercii acasa pentru abdomen

| NDC12 a răspuns:

Nu are cum sa ti se vada patratelele in perioada de masa, ori faci masa ori faci definire, tu stii.

Cand faci definire presupun ca stii ca carbohidratii o sa fie redusi, cat mai putini, nu? Asa ca daca zici ca vrei sa te ingrasi nu are cum sa ti se vada si patratelele, doar in perioada de definire cand arzi grasimea.

| Lucas96 a răspuns:

Nu ti se vede abdomenul din 2 motive.Fie nu esti suficient de slab, fie nu ai muschii dezvoltati happy.Si daca tot vrei sa iti creasca repede bratele, concentreaza-te mai mult pe triceps pentru ca iti alcatuieste 2/3 din brat.Eu nu cred ca tu vrei sa te ingrasi, eu cred ca vrei sa pui masa musculara, grasimea si muschii sunt 2 elemente total diferite, nu poti transforma muschiu in grasime si nici grasimea in muschi

| TwiSt1997 explică (pentru Lucas96):

Hmmm...sunt slab 64kg la 1.76.Muschii abdominali sunt dezvoltati dar am putina grasime deoarece m-am ingrasat destul de rapid(10kg in 8 luni, adica de cand fac sala).Da, vreau sa pun masa dar m-am gandit ca intelegeti astalaughingTricepsul e dezvoltat dar vreau ca bicepsul sa se vada mai mult.Merci oricum si-ti dau funda daca nu o sa fie alt raspuns mai bun.