| numaieu412 a întrebat:

Salut,cum as putea sa dau bunnyhop pe un mtb?
Ma chinui de ceva de timp dar pur si simplu nu imi pot ridica roata din spate, nu stiu daca problema e de la bike sau de la mine.Are vreo legatura faptul ca e hardtail?
Help pls

Răspuns Câştigător
| aADI a răspuns:

Probabil are greutate prea mare, sau e accentuată pe spate la kg. Încearcă eu zic că nu e imposibil

1 răspuns:
| D4r1uss a răspuns:

Nu e chiar asa de greu. Incearca sa stai cu picioarele pe pedale in asa fel incat sa fie varfurile indreptate in jos apoi pur si simplu sari cat de tare poti si in timp ce esti in aer impingi putin ghidonul in jos pentru a ateriza pe roata din fata. Nu o sa iti iasa din prima, mai intai poti incerca sa te ridici cu roata de spate ca sa prinzi ideea PS daca bicicleta este grea nu o sa reusesti