| aicaramba a întrebat:

Cum poate flashscore.ro sa-si actualizeze in timp real scorurile de la sutele de meciuri pe care le are in lista? Sunt campionate si tari in care nici nu cred ca exista internet si ei ai o evidenta de cele mai multe ori in timp real. Mai nou, toate meciurile live, cand este o ocazie importanta, in dreptul echipei apare un mesaj " ocazie mare" (cred). Mersi frumos.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Este internet prin satelit, deci acoperirea nu e o problema.Probabil au oameni prin fiecare tara care trimit informatia si se baga in o baza de date centrala.

| zilog a răspuns:

Exista acum aplicatei care direct din satelit poti sa asculti orice post de radio de pe intreaga suprafata a planetei chiar daca in locul respectiv nu exista internet
si chiar daca acel post de radio nu transmite de cat pe FM
așa că ei ascultă posturile de radio au oameni care stiu la ce ora
intr-un call centrer
si gata aia complecteaza datele in site-ul respectiv
Dacă ai fi deștept te-ai duce personal intr-o asemnea țară și până când complectează cei de la call center formularul ca a dat x echipa din uganda gol
tu sa fii acolo pe teren cu internet prin satelit si sa pariezi instataneu
inainte ca informatia sa apara oficial pe site
ca mai trec 10 secunde in care ai timp sa faci un pariu
asa ca gata te-am imbogatit
sau sa ai o aplicatie facuta de un programator platit de tine
si tu sa fii pe teren acolo
in momentul in care a dat gol exact in momentul acela tu apesi pe tasta volum up de la telefon si pariaza automat 1000 lei pe echipa varza sau daca apesi pe tasta down de la telefon pariaza automat pe echipa socâtele

asa că tu poti paria chiar dinainte să intre mingia în poartă pentru că ășția complecteaza datele pe site doar după ce minigia a intrat in poarta
și dacă ești sigur că o să intre în poartă apeși pe buton de la telefon si gata instataneu ai si pariat