| Ahhajakaakakkq a întrebat:

Salut.
Cum sa fac mușchi la brațe, ca am mainele cam subțirele?
Flotari sau ceva de genul?
Sfaturi pls.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. 4-5 mese pe zi, dar PROTEINE+carbohidrati la fiecare masa (nu salate). E ok si 4 fripturi pe zi.

2. Sala, program facut de instructor!

| Dismally a răspuns:

Foloseste niste gantere ceva.

| alexalx9777 a răspuns:

Flotări în formă de piramidă pentru muschii spatelui și a tricepsului, sugerez să faci multe tracțiuni, dar nu fiecare zi pentru că o să îți arzi mușchiul, lasă o zi de pauză mereu. Bea multă apă pentru cum mușchiul să absoarbă apă și eu sugerez cu două bidoane de apă de 5 kg să faci ridicări de brațe alternative.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexalx9777):

Indiferent de ce flotari faci NU lucrezi muschiul spatelui.

flotari = miscare de IMPINS
spatele se lucreaza cu miscari de TRAS: tractiuni, ramat, indreptari.