| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, cum se numeste inelul acela de la bicicleta care se pune la suspensie la cross country?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Tu ai citit ce ți-am trimis?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate ai o imagine cu inelul ăla, pe unde se află...

| Andreimihaitaureete explică (pentru sierra1):

Se pune la suspensie ca macaj cand sare sa stie cati cm s-a dus furca si nu stiu cum se cheama...

| sierra1 a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

Sag-ul este întâlnit la furcile pe aer, iar acesta poate fi reglat adaugând sau scoțând aer din furcă. Atenție, această operațiune trebuie realizată doar cu o pompă specială! Unele furci au indicator de Sag, fie imprimat direct pe brațul superior, fie prin prezența unui inel din cauciuc. Dacă nu beneficiezi nici de inel, nici de indicator imprimat pe braț, leagă în jurul unuia dintre brațele superioare un colier de plastic. Poziționează-l în partea superioară, imediat sub coroana furcii, apoi urcă-te pe bicicletă și observă/măsoară cursa negativă a acesteia.

https://freerider.ro/mag/cum-reglezi-corect-o-furca-19019

| Andreimihaitaureete explică (pentru sierra1):

Nu asta se pune fix pe suspensie uite poze>>>https://www.decathlon.ro/bicicleta-mtb-xc-940-ltd-29-id_8595247.html uitate la ultima poza la furca inelul ala rosu

| Andreimihaitaureete explică (pentru sierra1):

Jumatelaughing))) mersi

| sierra1 a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

Să fii iubit!

| Andreimihaitaureete explică (pentru sierra1):

Cati ani ai?

| sierra1 a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

Vrei să mă ceri de nevastă?

| Andreimihaitaureete explică (pentru sierra1):

Nulaughing) doar am intebat

| sierra1 a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

M-am liniștit

| sierra1 a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

Tu ai citit ce ți-am trimis?