| Anonim420420 a întrebat:

Salut, daca am abonament la sala pana pe 24 inseamna ca pot merge si pe 24 si il platesc pe 25 nu?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,clar

| aXy99 a răspuns:

Nu chiar. Ti-ai facut abonament pe 24 luna trecuta, deci pe 24 luna asta iti expira. Desigur, il poti innoi pe 25, nu iti va spune nimeni nimic, mai ales daca esti client mai vechi.
Spre exemplu la abonamentele RATC daca iti faci pe 24 luna trecuta si pe 24 luna asta te prinde controlul cu abomentul respectiv va fi considerat expirat, iar prin urmare vei plati amenda.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Nu platesti nici o amenda, daca eu fac abonament azi pe 23 si luna are 30 de zile luna viitoare pe 23 pot merge linistit, daca luna are 31 de zile logic ca data de 23 e deja expirat

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Nu functioneaza asa. Ai o fix o luna, indiferent cate zile are luna. Iti faci pe 1 abonament, ai fix pana pe data de 1 a urmatoarei luni, adica iti expira in ziua respectiva, fiind si ziua in care ti-ai facut abonamentul. Nu ma crezi? Ia incearca. Un var de-al meu a luat amenda tocmai pentru ca nu a fost atent la acest mic detaliu.

| gheorghe699 a răspuns:

Da,daca ai abonament pana pe 24, asta inseamna, inclusiv 24, deci pe 25 ar trebui urmatoarea plata.