| ZbarMario a întrebat:

Salut, daca as avea de ex 40 cm in brat, câți cm ar trebui sa am in antebraț ca să arate bine?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Jumate.

| Frank51 a răspuns:

Antebrațul este compus din 3 mușchi, și este poziționat fix opus bicepsului, deci face mișcări opuse (dilatare contractare), deci nu poate fi luat în calcul pentru mărime.

| aXy99 a răspuns (pentru Frank51):

Se refera sa arate bine in comparatie cu bratul. Si prin antebrat cred ca se refera mai mult la brahioradialis, ca ala se vede cand ai bratul relaxat in pozitie normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

25-30cm.

| MValentin a răspuns:

Irelevant cm aici, ramane sa iti spună oglinda cum aratati nu o unitate de măsură

| ZbarMario explică (pentru MValentin):

Ai idee cum ar trebui în cm? Nu mă bazez pe oglinda?