| Alexandrrrrrre2 a întrebat:

Salut, daca fac antrenament cu ganterele full body toata saptamana (si in zilele de pauza) are ceva? Vreau sa ma intaresc calumea.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Cate fripturi mananci pe zi? (fara asta, poti sa te antrenezi 20 de ani fara sa cresti prea mult)

2. Muschii se dezvolta in zilele de pauza, in sportul asta mai des = MAI PROST, nu mai bine. Full Body se face de 3 ori pe saptamana (si nu cu niste amarate de gantere).

| siriusblack98 a răspuns:

Nu vei face decat sa stagnezi in ce priveste grupele musculare.Muschii se dezvolta in zilele de pauza.In momentul in care corpul se obisnuieste prea mult cu un lucru si nu are timp sa se refaca, apare supraantrenamentul insotit de stagnare.

| Apokales a răspuns:

Corpul creste si se reface in zilele de pauza, ai nevoie de pauza si nu de supraantrenament. Bafta!

| Reghqen a răspuns:

Are, nu obții niciun rezultat dacă antrenezi același grupe musculare zilnic, deoarece mușchii cresc în zilele de pauză, atunci când nu sunt lucrați!
În timp ce o grupă musculară este în pauză, lucrezi altă grupă musculară și așa mai departe!

| Alexandrrrrrre2 explică (pentru Reghqen):

Si daca nu fac antrenament are ceva daca lucru prin curte? mut chestii si altele