| Olteanu_Daniel_Kempes_1996 a întrebat:

daca fac pe fiecare seara cate 2 seri de flotari a cate 30 de flotari pe serie si cate 50 60 de abdomene si mananc o data pe zi am sanse sa slabesc?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce treaba au abdomenele cu slabitul? sau flotarile?

Tu nu ai auzit de CARDIO ( alergat, bicicleta, inot, etc. )? Exercitiile tip cardio sunt pentru slabit.

NU abdomene.

| SiLaS a răspuns:

Si de ce sa faci zilnic, pentru ce, sau nu stiai ca fiecare grupa de muschi este antrenata o singura data pe saptamana, pentru a lasa muschiul sa se odihneasca?

| Syndre a răspuns:

Ai putea să mânânci și de 6 ori pe zi și să slăbești atâta timp cât mânânci alimentele corect. Cu mâncatul odată pe zi n-ai să faci decât să te înfometezi și ai să te scapi la mâncare eventual; pe lânga asta e posibil nici să nu slăbești, am văzut persoane care mâncau 2000 de calorii la o singură masă. E calitatea, nu cantitatea.
Flotările și abdomenele nu ard un număr impresionant de calorii.

| Olteanu_Daniel_Kempes_1996 explică (pentru Syndre):

Si o sa incep sa alerg in fiecare seara si am mai auzit de o dieta cu lamai

| Iulian_Sandu_1987 a răspuns:

Nu vei slabi niciodata prin infometare. Incearca sa mananci regulat si cat mai sanatos. Evita prajelile, mananca fructe, legume si evita sucurile si bauturile acidulate de orice fel.