| irinuta1113 a întrebat:

Salut,daca fac sport lejer de 5-6 ori pe saptamana, timp de 30 de minute voi slabi?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca faci acelasi timp si tip de exerctii corpul se obisnuieste si daca la inceput poate reusesti sa slabesti (Depinde si ce mananci), cu timpul ori te mentii ori daca mananci haotic reincepi sa te ingrasi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alimentatia conteaza cel mai mult.

| anonimg a răspuns:

Conteaza cel mai mult sa sari peste masa de seara, sa reduci grasimile animale, si sa mergi mult pe jos -foarte mult.
Dar daca tu esti in poza, nu trebuie sa slabesti pentru ca te vei imbolnavi.
Este bine sa te intretii doar.

| NLS a răspuns:

1. nu pare sa fie nevoie sa slabesti.
2. poti slabi putin si fara sport, dar depinde foarte mult de organismul tau. O tusica a reusit sa slabeasca, fara a face sport mai deloc, doar printr-o ALIMENTATIE CORECTA si multa apa.

| Sn4k3 a răspuns:

Si daca esti in deficit caloric, da.

| alina2k18 a răspuns:

E doar de intretinere ce vrei tu sa faci, cat sa eviti sedentarismul.
Pentru slabit conteaza 75% alimentatia si 25% sportul - evident nu 30mins lejer.

| irinuta1113 explică (pentru alina2k18):

Adica daca fac 30 de minute, este putin? pai tin si dieta

| alina2k18 a răspuns (pentru irinuta1113):

Pentru a lucra muschiul 30mins sunt cam putin, ideal e o ora evident pentru inceput mai usurel ca nu ai rezistenta.
Conteaza si intensitatea ca daca dai la bicla asa si te uiti la tv... nu e ca nu conteaza dar nu vezi efecte/rezultate aproape deloc, banuiesc ca vrei o talie mai subtirica si tonifiata, picioare zvelte, brate suple-astea nu se fac asa cu 30minswinking
Si pana una alta conteaza mai mult dimensiunile in cm, nu kg.
Cati ani?
Sper ca nu 12-13 si tii diete draconice ca nu e bine!

| irinuta1113 explică (pentru alina2k18):

Pai am chisturi la picioare, si medicul mi-a zis sa fac mai putin sport, sunt foarte trista sad

| alina2k18 a răspuns (pentru irinuta1113):

Pai trebuia sa specifici ca nu ai sanatatea optima sa faci mai intens.
Fireste, fa lejer daca ai probleme de sanatate si respecta ce ti-a zis medicul.
Sanatate!

| irinuta1113 explică (pentru alina2k18):

Insa,nu voi mai slabi, sunt foarte trista sad

| octav005 a răspuns:

Da. dar treptat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă după ce faci sport consumi dulciuri, nu! laughing
Contează și alimentația.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât de grasã esti, din poza tá nu pari deloc...
Conteazã alimentatia ta, mai bine faci miscare usoarã plimbari prin parc daca ai probleme la genunchi, nu are rost sa alergi sau bicicletã doar daca te pasioneazã, mai bine joci volei sau ce iti place.

| alexwahl a răspuns:

Conteaza si ce bagi in gura pe parcursul saptamanii. Dar, da, o sa slabesti, cu toate ca nu vad sensul. Nu esti grasa!

Răspuns utilizator avertizat
| iHateLuckyPersons a răspuns:

Tre' sa tii si o anumita dieta, degeaba faci sport daca mananci 1-2 shaorme dupa