| ArisTOTelx a întrebat:

Daca iei proteine si faci sala si dupa o vreme te lasi de sala si ai consumat proteine ce ti se intampla dupa ce te lasi de sala si ai luat proteine!? Slabesti sau te ingrasi!?

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde, daca te lasi de sala si incepi sa mananci mai mult decat trebuie, te ingrasi, daca nu, slabesti. Destul de logic. Proteinele alea nu sunt steroizi sau ceva special, sa ti se intampla ceva din cauza lor.

| aXy99 a răspuns:

Se intampla acelasi lucru ca atunci cand te lasi de sala fara sa fi luat suplimente. Exact acelasi lucru, pentru ca sulpimentele se gasesc si in MANCARE. In functie de aportul caloric de vei ingrasa, slabi, mentine. Chiar daca te vei mentine, vei pierde masa musculara, e normal, dar iti vei pastra procentajul de grasime corporala.

| ottovintila a răspuns:

Se stie ca atunci cand te lasi se vede pe organism, incepe sa se depuna tesut adipos si poti lua in greutate. mai ales daca nu se schimba regimul alimentar.

| Luci003 a răspuns:

Te îngrași

| Cosmin86 a răspuns (pentru Luci003):

Nu are treaba cu proteinele. ORICINE ia proteine, se gasesc in mancare. Suplimentele sunt doar mancare concentrata, nimic mai mult.