| Oricine15 a întrebat:

Dau funda celui mai bun răspuns.
Recent m-am apucat de sală (săptămâni aproape o lună) si am făcut un antrenament nu tocmai ok. Așadar am decis sa-mi fac altele.
Puteti sa-mi spuneti daca sunt ok aceste 2 antrenamente? Si daca nu, ce as putea modifica la ele? Tineți cont ca trebuie neaparat 5 zile
Primul este asa:
Luni: Umeri + Trapez + Abdomen
Marți: Picioare + Abdomen + Cardio(Bicicleta putin)
Miercuri: Piept + Biceps + putin Triceps (încălzire pe maine happy )
Joi: Spate + Abdomen + Triceps
Vineri: Brațe + Trapez + Umeri
Iar al 2lea :
Luni : Biceps+Triceps
Marți: Picioare + Abdomen + Cardio(Bicicleta)
Miercuri: Spate + Umeri + Trapez
Joi: Piept + Abdomen + Triceps
Vineri : Brațe + Umeri
Am 15 ani curand fac 16 am 1.84m si 67kg

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Daca lucrezi biceps, triceps, cu atât de puține zile înainte de a lucra grupele mari gen piept, spate e de speriat. Când împingi la piept te folosești de triceps, când tragi la spate te folosești de biceps, deci grupele astea mici (biceps-triceps) lucrează și ele puțin când faci piept sau spate, iar tu le obosești fără rost. Lucrează întâi grupele mari, iar apoi pe cele mici sau lucrează o grupă mare + una mica gen piept+triceps, spate+biceps. Pieptul și picioarele îl poți lucra cu abdomenul in aceeași zi deoarece în timp ce lucrezi pieptul sau picioarele trece un flux de sânge mare prin abdomen, iar daca lucrezi abdomenul în aceeași zi este favorabil. Spatele îl poți lucra cu trapezul, au legătură, dar și cu umerii. Ți-am explicat cam how to basic acum laughing

| Oricine15 explică (pentru RobertMoon):

Am văzut că mi-ai raspuns si la întrebarea cealaltă ^_^ mersi mult de sfat

1 răspuns: