| TheRockBodybuilder a întrebat:

De 2 luni m-am apucat de un program de pe youtube cu exercitii pentru piept! Acesta include doar flotari de tot felul! Acest program tine 30 de minute din care eu fac vreo 15-20! eu fac acest program in fiecare zi deoarece floratine nu cred ca solicita muschii chiar asa de tare si cred ca au timp sa se refaca pana a 2 zi cand imi incep antrenamentul dimineata dupa ce mananac! Telul meu este sa imi tonifiez muschii cat de cat precum Bar Brothers! Imi putet recomanda un program adica de cate ori sa fac aceste exercitii si cand?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E slab programul.

Pentru muschi ai nevoie de o greutate cu care sa nu poti peste 8 repetari.

15-20 de repetari = muschi la pastele cailor.

MAXIM 8 repetari, poti peste, maresti greutatea.

"nu cred ca solicita muschii chiar asa de tare ", exact, adica e ZERO.

Dupa un antrenament ADEVARAT pentru piept, 5 zile nu prea poti face mare lucru cu pieptul.

| Joker11 a răspuns:

Nu stiu ce program, dar sportul este foarte sanatos, poti face minim 30 de min in fiecare zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Joker11):

Raspunzi ca o moara stricata.

la muschi se face cu program special, cu odihna, alimentatie speciala bazata pe proteine, etc.

"30 de min in fiecare zi" = moara stricata, de la publicitatea de la TV