| MarinV1234 a întrebat:

Salut! De 2 saptamani suplimentez cu creatina, dar are ceva daca iau o zi da 2 nu sa zicem adica iau asa cateodata?
Si e adevarat ca iti cade parul de la ea sau ca dupa ce te opresti din luat corpul nu iti mai secreta atat de mult creatina ca de obicei?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu are ceva. 2. Nu e adevărat, nici una nici alta. Nici că faci mușchi cu ea nu e adevărat.

| Cosmin86 a răspuns:

Tu iei oricum creatina zilnic, se gaseste in carne (in special in carnea rosie de porc si vita).

| S8N a răspuns:

Daca o iei cateodata efectul se va micsora si nu va mai fi efectiv. Creatina trebuie luata regular, optimal 6g/zi pentru un efect bun.

Creatina monohidrata calitativa nu iti va cauza pierdere de par sau alte efecte rele, exista posibile efecte secundare dar sansele sa le patesti sunt minore.

Daca te opresti din a suplementa creatina, corpul tau va avea mai putina creatina ca inainte, dar corpul tau va continua sa creeze un nivel normal de creatina.