| r0ckmyw0rld a întrebat:

De 3 zile am inceput sa alerg. Alerg 30-40 de minute, dupa care nu mai pot. e mult, e putin pentru inceput? E bine? Cat ar trebui sa alerg, si cat sa cresc de la o saptamana la alta?

Răspuns Câştigător
| HereIAm a răspuns:

Hey, r0ckmyw0rld! Si eu alergam toamna trecuta, dar acum am trecut la sala, pentru ca e ud si zapada... Eu cred ca ar trebui sa o iei usor la primele ture, mai ales daca nu faci sport sau daca nu esti obisnuita cu miscarea. Incearca sa te concentrezi sa faci cat mai mult ca distanta, nu ca timp. alearga usor, nu cu viteza, si nu te concentra asa mult ppe timp!:*

11 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

E bine, depinde si cat de tare alergi in alea 40 minute.
De crescut o sa cresti atunci cand o sa te simti in stare sa o faci, cand o sa te oblijnuiesti cu efortul iar rezistenta fizica o sa creasca.
Succes!

| cristiiiiiii a răspuns:

E bine pentru inceput. E chiar sanatos sa alergi

| para001 a răspuns:

E prea mult si nu uita sa iei pauza

| ƘЭлT a răspuns:

Eu ti-as recomanda ca pe viitor sa alergi mai mult dar fiind la inceput este bine.Dar ia-ti apa plata nu minerala.Ca sa te hidratezi.Incearca happy daca e ceva add alexandruflorin2001 si intreaba-ma daca ai nevoie de ceva.Succes la alergat

| Lapusneanu a răspuns:

E foarte bine ca doar nu traim ca sa alergam....Cat ai vrea sa alergi pe zi? mai ales pe vreme de iarna nici nu e recomandat.

| Allinn a răspuns:

Pt inceput 30-40 de minute e bine. Depinde daca alergi mai incet o sa obosesti mai greu, daca alergi mai repede o sa obosesti foarte repede. Sfatul meu este sa mai faci o pauza in astea 30-40 de minutewinking Bafta!

| r0ckmyw0rld explică:

Am uitat sa specific, alerg in casa, pe banda.
Multumesc tuturor!

| ImmortaluL a răspuns (pentru r0ckmyw0rld):

A, pai daca alergi in casa pe banda iti zic eu ca alergi degeaba, ce rost are sa alergi asa aiurea in gol, cand poti iesi oricand sa alergi in aer liber si e mult mai recomandat. Nu vei face rezistenta in acest fel.

| r0ckmyw0rld explică (pentru ImmortaluL):

Deocamdata vreau sa mai si slabesc putin. si cand o sa se mai incalzeasca o sa alerg afara.

| Msmile a răspuns:

E bine sa alergi in fiecare zi cate putin. Eu cand am inceput sa alerg nu puteam nici atat, dar intre timp am ajuns sa alerg si cate 90 de minute.

| Teremos a răspuns:

Eu zic sa incepi cu alergare usoare cam cat crezi dupa ca e de ajuns. Nu are rost sa exagerez din prima.