| BeHappyOriceArFi a întrebat:

De ce cand fac genoflexiuni sau cand indoi picioarele simt genunchi moi ca si cum ar fi obositi, si de ce cand stau "ciuciulica" si ma ridic imi "scartie" genunchiul stang?
O fi din cauza ca alergam mult si faceam exercitii fara incalzire?
Spuneti-mi va rog, acum am inceput sa ma incalzesc inainte de a face exercitii dar tot ma termina genunchii si mi-e frica sa nu patesc ceva la tendoane sad.

Răspuns Câştigător
| SabinaRsT a răspuns:

Se intampla deseori asta, si mie mi s-a intamplat. Este si din cauza efectuarii exercitiilor fara incalzire dar si din cauza supra solicitarii. Incearca sa cresti greadul de dificultate treptat pentru a se obisnui corpul tau cu efortul happy
Sper ca te-am ajutat! te pup!

2 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Da, asta e cauza.
Am paţit şi eu. E din cauza efortului pe timp îndelungat (la mine asta a fost cauza).
Cel mai bine pentru lămuriri: mergi la medic.

| vldi4 a răspuns:

De obicei cand se intampla sati simti genunchii moi sunt obositi si trebuie sa te odihnesti