| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, de ceva timp simt ca stagnez la sala, pur si simplu n-am mai crescut greutatile de un timp si ma simt slabit uneori, nu am chef de antrenament. Dorm destul si mananc foarte mult. Am 75kg si 1, 80. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Schimba antrenamentul... daca faci ceva clasic gen "piept+biceps" si "X serii a cate Y repetari", normal ca te plictisesti.

Incearca un antrenament tip strongman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pãi ar fi bine sa schimbi cu alt tip de antrenament care ai chef sa-l faci.

| Paul754880338 a răspuns:

Foarte probabil lipsa progresului sa fie cauzata de supraantrenament. Adica te antrenezi prea tare, odihna, recuperarea dintre antrenamente este insuficienta sau poate alimentatie de asemenea este prea saraca fata de antrenament. Se poate de asemenea sa fie nevoie de o schimbare in programul tau pentru ca deja corpul s-a adaptat la acel stimul
Poti schimba ceva major in antrenament dar indicat ar fi o pauza totala de 10 zile inainte de asta.

| gogu220 a răspuns:

Eu când mă confrunt cu probleme ca a ta nă duc la un SPA unde fac băi cu sare Epson. Vin de acolo alt om.