| alinutzu_6299 a întrebat:

Salut

De luni ma apuc iar de sala si vreau sa dau niste kg jos si din cate am inteles banda de alergat este stricata deci imi raman doar bicicletele... daca fac pe bicicleta de la sala slabesc si la abdomen sau doar la picioare?

Răspuns Câştigător
| Alexaaandraaa a răspuns:

Mai bine ieşi puţin afară la alergat şi îţi lucreyi toţi muşchii. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

10 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Ce sală de doi bani frecventezi care are doar o singură bandă? Du-te la o sală profesională, acolo ai 20 de benzi...

| alinutzu_6299 explică (pentru angel74dm):

Sunt 2 sali una care costa 30 lei si una 300 lei na nu imi permit

| angel74dm a răspuns (pentru alinutzu_6299):

Aham... Aşa da. Păi, cum ziceau şi colegii de mai sus, alergarea este o variantă excelentă, deoarece lucrează toţi muşchii...winking

| Nickname1890 a răspuns:

Slabesti peste tot daca te antrenezi pe ea cum trebuie

| Cosmin86 a răspuns:

Slabesti si la abdomen, e imposibil sa slabesti intr-o singura zona, slabirea se face uniform pe tot corpul INDIFERENT ce exercitii faci.

Dar ca sa ai rezultate cu bicicleta, trebuie sa faci de 3-4 ori mai mult decat faceai la alergat, sa se observe ceva.

| Theaxniz a răspuns:

Ai putea face suplimentar acasa pentru abdomen dar ai la sala un fel de antrenor care iti spune ce sa faci pentru picioare si pentru abdomen si pentru slabit o sa-ti spuna el

| anonimus99uu999 a răspuns:

Pai iti spun din propria experienta. Bicicleta nu prea da roade...Mai bine faci niste alergarithinking Sunt mult mai eficiente. Poti foarte bine sa faci niste abdomene dupa alergare pentru ca muschiul lucreaza mai bine cand e incalzit. Bafta:*

| Nickname1890 a răspuns (pentru anonimus99uu999):

Poate nu a dat la tine roade pentru ca nu ai tras destul de tare. O alergare si cat o fi ea de usoara tot iti ridica pulsul si ajuta la arderea caloriilor, pe cand pe bicicleta poti sa stai mult si bine daca nu maresti intensitatea, nu o sa dai jos grasimea.

| xOrbitssxboy a răspuns:

Nu prea e buna bicicleta, mai bine alearga pe la stadion la cvwinking